Profesjonalne systemy zabezpieczeń Płoty, Gryfice, Nowogard, Rewal | 733-771-754    biuro@elektro-sat.com.pl

Monitoring CCTV

Telewizja przemysłowa, monitoring wizyjny, wideo-nadzór, telewizyjne systemy dozorowe, Standardy systemów CCTV, monitoring IP, Monitoring AHD i HD-CVI, monitoring analogowy.
Monitoring CCTV

Telewizja przemysłowa, monitoring wizyjny, wideo-nadzór, telewizyjne systemy dozorowe

Monitoring CCTV(CCTV, ang. Closed Circuit TeleVision)– to system pozwalający

na śledzenie z odległości zdarzeń rejestrowanych przez jedną do nawet kilkuset kamer przemysłowych jednocześnie. W skład systemu wchodzą głównie rejestratory oraz kamery, z których obraz jest transmitowany do centrum odbiorczego (stacje monitorowania CCTV, pomieszczenia monitoringu, centra dowodzenia ochroną obiektów), gdzie personel na monitorach może obserwować rejestrowane zdarzenia.

Ważnym elementem telewizji przemysłowej jest również klawiatura sterująca, posiadająca zwykle wbudowany manipulator do sterowania kamerami PTZ oraz  pozwalając zarządzać całym systemem CCTV. Monitoring wizyjny, określany też jako telewizja dozorowa, różni się od standardowej telewizji tym, że obraz z kamer jest przesyłany (przez kabel lub drogą radiową) i odbierany tylko w centrum odbiorczym, a nie w nieograniczonej liczbie ogólnodostępnych odbiorników.

Najczęstszy deklarowany cel instalacji monitoringu wizyjnego to poprawa bezpieczeństwa, stały nadzór nad zabezpieczanymi obiektami oraz możliwość rejestracji i odtwarzania zdarzeń występujących na obiektach objętych nadzorem telewizji przemysłowej CCTV.

Monitoring wizyjny, monitoring CCTV obecny jest m.in. w takich obiektach jak centra handlowe, hipermarkety, kasyna gry, tereny firm, ulice miast, place, parkingi, lotniska, dworce itp.

Monitoring CCTV

Coraz częściej systemy telewizji dozorowanej i monitoringu CCTV wykorzystywane są do objęcia nadzorem wizyjnym prywatnych posesji, mieszkań czy działek rekreacyjnych.

Standardy systemów CCTV

  • monitoring analogowy
  • monitoring IP
  • monitoring AHD oraz HDCVI (Turbo HD)

Monitoring analogowy

Monitoring analogowyJest to najczęściej stosowane do tej pory rozwiązanie, pozwalające uzyskać podstawowe parametry i funkcje nadzoru wizyjnego danego obiektu. Systemy monitoringu analogowego oparte są na infrastrukturze wykorzystującej standardowe okablowanie przewodem koncentrycznym i/lub w określonych warunkach z wykorzystaniem skrętki komputerowej. Jakość przekazywanego i rejestrowanego obrazu ściśle uzależniona jest od parametrów zastosowanych kamer oraz rejestratorów.

Niewątpliwą zaletą analogowych systemów monitoringu CCTV jest możliwość wykonania takiego systemu przy ograniczonym budżecie inwestycyjnym.

Monitoring IP

Monitoring IPSystemy telewizji przemysłowej wykorzystujące do transmisji video standardowy protokół internetowy (Internet Protocol). Systemy telewizji przemysłowej IP oferują zdecydowanie wyższe parametry przekazywanego i rejestrowanego obrazu oraz wiele dodatkowych możliwości technicznych pozwalających na zaawansowaną obsługę i zarządzanie całym systemem z uwzględnieniem personalnych oczekiwań klientów.

Systemy CCTV IP wykorzystują typową infrastrukturę sieci komputerowej opartej na okablowaniu wykonanym poprzez kabel teleinformatyczny czyli popularną skrętkę komputerową. Możliwości sieci pozwalają na zarządzani całym systemem i/lub niezależnie poszczególnymi elementami składowymi jak kamery IP, rejestratory NVR lub switch-e połączeniowe.

Monitoring IP może wykorzystywać istniejąca już sieć komputerową lub dedykowaną sieć stworzoną od podstaw, która w późniejszym okresie pozwala na modyfikacje i rozbudowę takiego systemu o kolejne urządzenia przekazujące i rejestrujące obraz, dźwięk i inne dane jak odczyt i rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, video-paragony w placówkach handlowych, rozpoznawanie twarzy itp.

Popularnie stosowany standard zasilania PoE umożliwia uniknięcie konieczności wykonania dodatkowego okablowania zasilającego. Monitoring IP to rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników, oferujące jednocześnie maksymalną kontrolę przy zachowaniu niezwykłej prostoty obsługi.

Monitoring AHD i HD-CVI​

Monitoring AHD i HD-CVI​Są to systemy pozwalające zastosować sprzęt o wyższych parametrach technicznych w porównaniu do standardowych instalacji analogowych, ale z wykorzystaniem istniejącego okablowania analogowego opartego na przewodach koncentrycznych i/lub skrętce komputerowej.

Systemy pozwalają na wykorzystywania cyfrowej jakości bez konieczności wykonania typowej sieci jak do monitoringu IP. Rozwiązania takie umożliwiają modernizację istniejących systemów analogowych w celu podwyższenia jakości video, funkcjonalności i możliwości technicznych systemów nadzoru wizyjnego w danym obiekcie.

W chwili obecnej, standardem jest zdalny dostęp do urządzeń monitoringu CCTV poprzez dowolny komputer stacjonarny, urządzenia przenośne jak laptopy, tablety czy smartfony z dostępem do internetu, co pozwala na swobodny podgląd i zarządzanie systemami on-line.

Dlaczego my?

Doświadczenie

Od 11 lat specjalizujemy się w montażu , serwisie i konserwacji systemów zabezpieczeń. Nasze usługi zyskały uznanie setek właścicieli: mieszkań, domów, rezydencji, biur, sklepów, magazynów czy hali produkcyjnych.

Profesjonalizm

Od początku istnienia firmy główną ideą było świadczenie usług na najwyższym poziomie. Naszą pracę cechuje terminowość, elastyczność, precyzja wykonania oraz korzystna cena przy zastosowaniu urządzeń wysokiej klasy. Korzystając z naszych usług klient ma pewność, że zabezpieczenia zostaną wykonane zgodnie ze światowymi normami i najnowszymi trendami.

Pasja

Zabezpieczenia to nie tylko nasz sposób na wyżywienie rodziny, ale przede wszystkim to pasja połączona z ciągłym doskonaleniem swoich umiejętności. Wychodzimy z założenia, że swoją pracę wykonasz dobrze tylko wtedy, gdy ją lubisz. Dlatego też często nawet po godzinach uczestniczymy w szkoleniach, spotkaniach branżowych i konferencjach stale rozszerzając swoją wiedzę.

Lider regionu

Firma ELEKTRO-SAT z Płot oferuje kompleksowe usługi związane z projektowaniem i instalacją systemów alarmowych sygnalizujących: włamanie, napad, pożar, powódź lub inne zagrożenie. ELEKTRO-SAT jest liderem w instalacji kamer przemysłowych w Powiecie Gryfickim oraz regionie. Nasze systemy z powodzeniem sprawdzają się w małych osiedlowych sklepach, domach, szkołach, halach produkcyjnych, budowach. Instalacji dokonujemy sprawdzonym sprzętem najwyższej jakości.

EFL

Raty i leasing

Istnieje możliwość zakupu oferowanych przez nas produktów na raty lub korzystając z leasingu.

Zamknij menu
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij